Základní škola a Mateřská škola Tmaň

Š K O L O ! ŠTĚSTÍ DÍTKU TOMU PLYNE, KTERÉ PRÁH TVŮJ NEMINE.

Milukášská nadílka ve škole

s0574 Ve čtvrtek 5. prosince ráno se v naší krásně adventně vyzdobené škole opět po roce ozvalo známé čertovské "blebleble..." Všichni jsme věděli, co to znamená. Nemohli jsme se dočkat, až zarachotí řetězy a ve dveřích se objeví Mikuláš, anděl a čerti.

mikulas1

05.12.2019 16:10:00 | Autor: MK | stálý odkaz

Adventní výstava

Klub důchodců ve Tmani již tradičně pořádal v přístavbě KD krásnou výstavu, která na všechny návštěvníky dýchla předvánoční náladu.

vystava

05.12.2019 15:58:10 | Autor: MK | stálý odkaz

Zahájení adventu ve Tmani

Betl3

Vážení přátelé,
letošní zahájení Adventu se konalo v naší obci již po osmé. Děti tradičně předvedly hru o narození Ježíška, zapálili jsme první adventní svíci a rozsvítili jsme vánoční stromek, pod který naši nejmenší položili rozsvícená jablíčka a pošeptali svá nejtajnější a největší přání. Nyní budou netrpělivě očekávat jejich splnění.

FotoBetlém1

Právě děti naplňují poslání adventní doby, doby očekávání něčeho důležitého, radostného, tajuplného a krásného.
V každém z nás zůstává po celý život něco z dětství. Snažme se tedy pro naše děti vytvořit podmínky pro jejich bezstarostné dětství, aby se i jim podařil tento zázrak - být šťastným, zářícím dítětem.

Advent 20191

01.12.2019 19:35:00 | Autor: MK, RK | stálý odkaz

Spisovatel Jan Opatřil u nás ve škole

V úterý 26. listopadu přijel do naší školy spisovatel Jan Opatřil, který nám již před několika lety představil svoji trilogii Kapřík Metlík a jeho dobrodružství. Od té doby vznikl ještě čtvrtý díl, který křtil náš nejznámější český rybář Jakub Vágner. Jmenuje se Kapřík Metlík - útěk.

spisivatel1

26.11.2019 15:23:00 | Autor: MK | stálý odkaz

Dopravní výchova ve 4. ročníku

s4274 V pátek 1. listopadu zavítal do naší školy, tak jako každý rok, pan Tomáš Kvasnička z autoškoly v Berouně. Pod jeho odborným vedením se žáci 4.r. dozvěděli celou řadu důležitých informací z oblasti dopravní výchovy. Během výuky vypracovali několik kontrolních úkolů, v nichž si ověřili svoje nabyté znalosti.

DoV6

04.11.2019 17:28:31 | Autor: MK, TD | stálý odkaz

Výlet za poznáním

Ve čtvrtek 31. října jsme se my, páťáci, vypravili do Berouna. Kde jsme se vydali po stopách našich nedávných dějin. Chtěli jsme zjistit něco více o 17. listopadu 1989 v našem městě, protože právě tyto události slaví letos 30. výročí.

Beroun 30

31.10.2019 19:35:00 | Autor: MK, IB | stálý odkaz

Halloween v MŠ

Ve čtvrtek 31. října se v naší mateřince konal Halloween. Průvod krásných masek, který byl slyšet už
z velké dálky, přišel také mezi nás. Měli jsme z toho velikou radost!

Helow-MS1
31.10.2019 15:07:00 | Autor: MK | stálý odkaz

Vítání občánků

šnek Ve čtvrtek 24. října byli v přístavbě Kulturního domu ve Tmani uvítáni
do života nejmladší občánci naší obce. V tento slavný den je svým vystoupením přivítali žáci
naší školy.

Vítání10-2019

Všichni jim do života přejeme jen to nejlepší!

24.10.2019 17:35:42 | Autor: MK | stálý odkaz

Výtvarničení v naší škole

Od začátku školního roku u nás probíhaly tři výtvarné projekty, které jsme hodnotili v pátek. Tvořili jsme záložku do knížky, ztvárňovali jsme vesmír, tak jak si jej představujeme, a také jsme malovali školu, kterou bychom chtěli navštěvovat.

VV4

Možná vás napadne, že když jsme měli namalovat školu, nechali jsme výkresy bílé, prázdné... Ale ne, my máme školu rádi, takže se nám malovala a kreslila nejlépe! A moc se nám všem povedla.

VV3
04.10.2019 17:10:00 | Autor: MK, EJ | stálý odkaz

Divadélko opět u nás

Ve středu 25. září k nám zavítalo Divadélko Gábiny a Katky s příběhem Oskárkovy zpívánky.
A jelikož se s hlavním hrdinou i oběma herečkami už známe, moc jsme se na ně těšili.

Oskárek

Tentokrát nás vzal Oskárek do světa hudby. Oskárek je totiž ptáček, který měl problémy se zpíváním, takže jsme se společně s ním učili správně používat mluvidla, trénovali jsme hlas a seznamovali jsme se s různými hudebními nástroji.

Oskárek1

Nakonec všechno dobře dopadlo, my jsme naučili Oskárka zpívat a ještě jsme se báječně pobavili.
Už se těšíme, až k nám zavítá příště.
25.09.2019 15:32:58 | Autor: MK | stálý odkaz

Výprava

Již tradičně jsme vítali nový školní rok výpravou do okolí, kde jsme se seznamovali s našimi prvňáčky.
Tentokrát se vypravila I., II. a III.třída do místního zahradnictví, kde jsme obdivovali nejen krásné rostliny, tůňky, zvířátka, ale také veliké stroje.

Výprava

Starší žáci ze IV. a V.třídy se vydali na Lounín, kde je čekalo veliké překvapení. Viděli papoušky ARA a mohli si pochovat hada - chřestýše královského.

Výprava2

Pak jsme se všichni sešli v hasičské areálu, kde jsme si opekli buřtíky a bezva se vyběhali na čerstvě posekaném trávníku. A protože sluníčko krásně svítilo, vůbec nic nám nechybělo.

Výprava1

Dopoledne na které jsme se těšili, jsme si opravdu hezky užili.

12.09.2019 15:47:00 | Autor: MK | stálý odkaz

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT