Základní škola a Mateřská škola Tmaň

Š K O L O ! ŠTĚSTÍ DÍTKU TOMU PLYNE, KTERÉ PRÁH TVŮJ NEMINE.

Lední revue

s-k8 Dnes jsme navštívili my, žáci I. a IV.třídy, dětskou lední revue v Berouně.
I když byla na zimním stadionu opravdu zima, vůbec nikomu to nevadilo.

L

V krásném představení nazvaném Čtvero ročních dob jsme obdivovali umění mladých krasobruslařů, mezi kterými byly i naše spolužačky Barunka Cikánková a Dianka Mottlová.

L1

Všem jsme na konci moc rádi zatleskali.

10.12.2018 15:01:27 | Autor: MK | stálý odkaz


Milukášská nadílka ve škole

Ve středu 5. prosince ráno se v naší krásně adventně vyzdobené škole opět po roce ozvalo známé čertovské "blebleble..." Všichni jsme věděli, co to znamená. Nemohli jsme se dočkat, až zarachotí řetězy a ve dveřích se objeví Mikuláš, anděl a čerti.

Mik

Někteří se strachovali, protože věděli, že v Knize hříchů, kterou měli čerti s sebou, jsou zapsáni černým písmem! Ale i ti měli štěstí. Za písničku, básničku nebo slib, že budou hodní, jim bylo odpuštěno.

Mik1

Na další mikulášskou nadílku nemusí děti čekat celý rok, protože si ji budou moci ještě jednou zopakovat v neděli 9.12. od 15h v Kulturním domě ve Tmani, kde na ně bude čekat opravdové peklo.05.12.2018 15:06:05 | Autor: MK | stálý odkaz


Zahájení adventu ve Tmani

betlem-a3
Vážení přátelé,
zdravím všechny, kteří si právě nyní začali číst tento příspěvek o zahájení adventu v naší obci, který proběhl 1. prosince 2018. Letos již posedmé jsme zapálili první adventní svíci, která přináší MÍR do našich duší, rozsvítili jsme vánoční stromeček a tradičně předvedli hru o narození Ježíška.
Adventní doba je o našich přáních, proto mi dovolte vyslovit má nejdůležitější přání, ke kterým, jak věřím, se přidá naprostá většina z vás dospěláků.

FotoBetlém1

Přeji všem dětem, aby měly možnost být každý den, alespoň na malou chvíli, jen samy s mámou a s tátou. Ony nás, milí rodiče, potřebují a věřte, že se vám o to intenzivněji pak svojí LÁSKOU odvděčí.
Druhé přání se týká všech lidiček. Dejme si na piedestal lidských hodnot, co nás materiálně nic nestojí, a to je SLUŠNOST. Každý chceme, aby s námi okolí jednalo slušně a stejně tak se slušnost očekává od nás. Proto s tím začněme hned dneska a právě my. Není to tak těžké, ale musíme se přestat držet onoho „oko za oko, zub za zub“.

Advent20181

Třetí přání je především pro maminky. Nikdo nejsme dokonalý ani ve všem perfektní, jen se k tomu snažíme více či méně přiblížit. Nesnažme se mít za těch 24 dní, které nás dělí od Štědrého dne, co nejlépe naklizeno, navařeno, napečeno, nakoupeno, a tím pádem BÝT CO NEJVÍCE UNAVENI. Vždyť advent je dobou očekávání něčeho krásného, radostného a nezapomenutelného, něčeho co bude pro nás každého ODMĚNOU. A to by rozhodně neměla být bolavá záda, bolesti hlavy či velká únava!

Advent2018

A tak nám přeji, aby letošní advent byl pro nás všechny dobou, kdy ve svém nitru a obklopeni svoji rodinou, ochráníme základy ŠŤASTNÉ RODINY, ve které si přejeme každý žít. Jde vlastně o to si přiznat, že pro nás není nic důležitějšího než naši blízcí, že vlastně tou nejvyšší hodnotou pro nás a naše děti je hodnota plně fungující rodiny, kde se k sobě lidičky chovají slušně.

Advent20182

V závěru mi dovolte poděkovat nejen našim dětem, paním učitelkám, hudebníkům, ale také všem ostatním, kteří společně s námi sobotní podvečer připravili. Je jich opravdu hodně a vlastně s námi spolupracují od samého prvopočátku. Mnohokrát všem našim pomocníkům a spolupracovníkům děkujeme.
Poděkování patří také všem, kteří se ochotně zapojili do Vánočního dobročinného jarmarku. Konal se z iniciativy Obecního úřadu ve Tmani současně se zahájením adventu.
Všem vám přeji, nejen v době adventní - klid, mír, pohodu, lásku a splnění alespoň některých přání, která si náš stromeček v sobotu večer vyslechl.

Mgr. Růžena Kybikásová
03.12.2018 16:17:00 | Autor: MK, RK | stálý odkaz


Divadlo Letadlo

V pondělí 26. listopadu k nám zavítalo Divadlo Letadlo s prima představením V korunách stromů "Podzim", na které se moc těšili naši prvňáčkové společně s dětmi z mateřské školy.

Divadlo Letadlo

V příběhu plném písniček se nejen dozvěděli mnoho zajímavého o podzimu, ale také si v něm zahráli.

Divadlo Letadlo1

Byl to krásný zážitek a všichni nakonec ocenili výkony všech herců velikým potleskem.
29.11.2018 16:19:56 | Autor: MK | stálý odkaz


Adventní výstava

Klub důchodců ve Tmani již tradičně pořádal o víkendu v přístavbě KD krásnou výstavu, která na všechny návštěvníky dýchla předvánoční náladu.

Vystava KD

(více)
27.11.2018 14:54:00 | Autor: MK | stálý odkaz


Dopravní výchova s Tomášem I.

s4274 Již tradičně byly v naší škole v listopadu plánovány dva projektové dny zaměřené na dopravní výchovu pod vedením pana Tomáše Kvasničky z AUTOŠKOLY KVASNIČKA.

DoV1

V úterý 23.11. se ho účastnili naši čtvrťáci, ve čtvrtek 25.11. byl připraven pro páťáky, ale bohužel, nemoc se nikomu nevyhýbá. Lektor Tomáš onemocněl, a tak se páťáci těší na náhradní termín v prosinci, kdy získají, stejně jako čtvrťáci, důležité vědomosti z teorie dopravní výchovy.
20.11.2018 13:48:00 | Autor: MK | stálý odkaz


Den otevřených dveří v naší škole

100 let rep2 U příležitosti 100. výročí založení samostatného československého státu se v sobotu 27. října 2018 od 9h uskutečnil Den otevřených dveří, kdy byly pro veřejnost otevřeny všechny prostory základní i mateřské školy.

DoD

(více)
27.10.2018 12:24:00 | Autor: MK | stálý odkaz


Výtvarná soutěž Naše vlast

100 let rep2 V pátek 26.října byly vyhlášeny nejlepší práce školního kola výtvarné soutěže Naše vlast, pořádané naší školou ke 100. výročí vzniku Československé republiky. Soutěže se zúčastní základní školy z Nižbora, Hýskova, Karlštejna a Tmaně.

vv-100

Žáci ve všech třídách měli výtvarně ztvárnit některou z našich kulturních památek. Nejlépe si vedli tito žáci: Kačenka P. z I. třídy, Adélka P. ze II. třídy, Kačenka M. ze III. třídy, ze IV. třídy Hanička N. a z V. třídy Vojtík P. Věříme, že jejich práce budou oceněny i v kole regionálním.
26.10.2018 18:44:00 | Autor: MK, EJ | stálý odkaz


Podzim ve IV. třídě

s-jezek Do 4. třídy dnes zavítal podzim. A výsledek? ...tlupa krásných ježků. Podívejte se a posuďte sami.

Podzim4
19.10.2018 12:28:07 | Autor: MK, PK | stálý odkaz


Překážky pro nás nejsou překážkou

Ve škole se učíme překonávat překážky ve všech předmětech, ale v tělocviku nás to baví nevíce!

Hry

A protože BABÍ LÉTO nás láká ven, jsme moc rádi, že ještě teď můžeme využít bezva dětské hřiště.

11.10.2018 14:25:00 | Autor: MK | stálý odkaz


Podzimní tvoření

Ve výtvarném kroužku jsme ztvárňovali tvář paní Podzimové. Vylisované a usušené listy se nám tentokrát moc hodily na vlasy. Černá fixa a lepidlo nám pomohly a tvářička paní Podzimu se začala rýsovat. Zapojili jsme jen svou fantazii. A že jí máme opravdu dost, se můžete přesvědčit na našich fotkách. Vyzkoušeli jsme si, jak by nám takové podzimní obličeje slušely.

Podzim
10.10.2018 13:52:09 | Autor: MK, EJ | stálý odkaz


Vítání občánků

šnek V úterý 2. října byli v přístavbě Kulturního domu ve Tmani uvítáni
do života nejmladší občánci naší obce. V tento slavný den je svým vystoupením přivítaly žákyně
naší školy.

Vítání1

Všichni jim do života přejeme jen to nejlepší!
03.10.2018 13:05:00 | Autor: MK | stálý odkaz


Kaštany a žaludy - sbírejte s námi

Je krásný podzim a my už teď myslíme na to, jak bude v zimě zvířatům v lese, a proto pro ně opět sbíráme kaštany a žaludy, aby netrpěla hladem.
jelen Všechny plody pak odevzdáme myslivcům z Mysliveckého spolku MS Hora, protože víme, že se o lesní zvěř vždy dobře postarají.
Připojte se k nám!
02.10.2018 18:19:00 | Autor: MK | stálý odkaz


Divadelní představení - Studio Karavana

100 let rep2 Dnes naši školu již počtvrté navštívilo Studio Karavana, na které se vždy moc těšíme. Tentokrát s divadelním představení, při kterém nás v rámci oslav 100. výročí založení samostatného československého státu provedli naší minulostí.

Karavana

Herci dětem hravou a zábavnou formou přiblížili historické události, které vedli ke vzniku samostatného Československa a seznámili je s našimi významnými osobnostmi té doby.

Karavana1

Děti si představení, do kterého se s radostí a elánem zapojily, užily a zároveň si odnesly řadu užitečných informací. Již teď se těší na další setkání.
01.10.2018 14:09:04 | Autor: MK | stálý odkaz


Tonda Obal na cestách

Ve středu 26.září probíhala na naší škole velice zajímavá výuka, která se týkala EVVO a třídění odpadu. Výukový program Tonda Obal na cestách, který děti znají jenom jako program na počítači se stal skutečností.

Tonda

(více)
27.09.2018 11:01:53 | Autor: MK, MZ | stálý odkaz


Divadelní představení

V pondělí 24. září k nám zavítalo Divadélko Gábiny a Katky s prima představením Oskárek v pohádkové knize, na které jsme se moc těšili.

div10

(více)
24.09.2018 15:17:53 | Autor: MK | stálý odkaz


Navštěva Pražského hradu

100 let rep2 Ve dnech 19. a 20. září jsme navštívili Pražský hrad. Byl to nevšední zážitek, protože nás provázeli vojenští kaplani pan pplk. Mgr. Vladimír Hudousek a pan rtm. Středa. Díky tomu jsme mohli spatřit nejen skvosty, které Hrad nabízí, ale také jsme měli možnost vidět střídání Hradní stráže opravdu zblízka.

Hrad
(více)
21.09.2018 12:34:30 | Autor: MK, LC | stálý odkaz


Lipky

Již tradičně jsme vítali nový školní rok výpravou do Lipek, kde jsme se seznamovali s našimi prvňáčky.
I když se na nás počasí mračilo, těch pár kapek nás nerozházelo - nejsme přeci z cukru! Dopoledne na které jsme se těšili, jsme si opět hezky užili.
opek
07.09.2018 12:57:00 | Autor: MK | stálý odkaz


První den ve škole

s-slunce Dnes poprvé zavítalo do naší školy 16 PRVŇÁČKŮ. S úsměvem je očekávala jejich třídní učitelka Miroslava Kepková, která se na všechny své nové žáčky moc těšila.

I.tř

A protože je první den ve škole velmi významný nejen pro děti, ale i pro jejich rodiče, všechny přivítala také ředitelka školy Růžena Kybikásová, pan starosta Pavel Pavlásek, zástupci VáČS paní Kovačíková, pan Karmazín a pan Horáček, za MSH pan Plátěnka, za TJ pan Tlach a za SDH slečna Závorová. Všem děkujeme za jejich milá slova i malé dárečky.

I.tř1

Prvňáčkům přejeme, ať se jim v nové škole líbí, ať mají ve své paní učitelce dobrou rádkyni i oporu
a ať jsou bezva parta.
Rodičům přejeme mnoho trpělivosti a hlavně hodně radosti ze svých dětí.
03.09.2018 14:04:00 | Autor: MK | stálý odkaz


Hurá do školy

0404

Prvního září se do naší školy vypravilo 107 žáků. Někteří poprvé, jiní již poněkolikáté.
Těm nejmladším začíná jejich první a těm nejstarším jejich poslední školní rok v naší škole!
Nejen jim, ale i všem ostatním žákům přejeme pohodový školní rok 2018/2019, hodně nových poznatků, zajímavých zážitků a akcí, skvělých přestávek a kamarádů, co nejméně nezdarů a hodně úspěchů!03.09.2018 11:00:00 | Autor: MK | stálý odkaz


© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se