Základní škola a Mateřská škola Tmaň

Š K O L O ! ŠTĚSTÍ DÍTKU TOMU PLYNE, KTERÉ PRÁH TVŮJ NEMINE.

Česká televize

17. a 20. ledna vyrazila téměř celá naše škola na výlet do Prahy. Cílem bylo sídlo České televize.
I když nás Praha přivítala poněkud zamračenou oblohou, my jsme si náladu rozhodně zkazit nenechali.

Televize

V České televizi se nás ujali její dlouholetí zaměstnanci, kteří nás provedli hlavní budovou, promítli nám film o ČT a vyprávěli nám spoustu zajímavostí.

Televize1

Měli jsme možnost proniknout do zákulisí natáčení Kouzelné školky, prohlédli jsme si některá studia, potkali jsme různé zajímavé lidi, vyzkoušeli si klobouky a paruky pohádkových kostýmů a dokonce jsme pracovali s kamerami i čtecím zařízením.

Televize2

Viděli jsme také velmi hezkou a zajímavou interaktivní výstavu, kde jsme se snažili přijít na kloub nelehkému kvízu a jako vítězové se posadit na královský trůn, což se nám nakonec opravdu povedlo.
Celý den jsme si náramně užili a notně unaveni jsme se vrátili zpět do Tmaně.
20.01.2020 17:07:52 | Autor: MK | stálý odkaz


Dopoledne s „DOPRAVKOU“

Dne 7.1. 2020 měla V. třída 4 hodiny dopravní výchovy s Tomášem Kvasničkou, kde jsme probírali různé věci o bezpečnosti na silnici. Například jak se mají chovat cyklisti a chodci, jak se řídí křižovatky nebo o bezpečí v autě - třeba jak se správně poutat. Také jsme se dozvěděli, že na silnici patří jezdci na zvířatech, do chodců patří i kolečkové brusle, do stezky pro cyklisty patří dokonce i počasí!
Nakonec jsme také malovali značky a zkoušeli různé testy. Nejmíň chyb měl Filip.
Kritýna R., Filip P., Martin B., Patrik N., Matěj Š.

DoV-V

Dnes 5. třídu navštívil pan učitel Kvasnička. Který děti seznámil s dopravní výchovou. Děti se seznámily s dopravními značkami, kruhovými objezdy, železničními přejezdy, křižovatkami a stezkami pro chodce i pro cyklisty, učily se, jak se chovat na silnici, chodníku nebo na kole. Také dělaly testy na stránce www.zákruta.cz.
Míša K. a Viktorka F.
07.01.2020 15:20:00 | Autor: MK, žáci V. třídy | stálý odkaz


Kino k Vánocům

A Všichni máme rádi pohádky!!! A tak jsme od našich paní učitelek jednu dostali jako dárek k Vánocům. Moc jsme se na ni těšili. Jmenovala se Hodinářův učeň.

Hodin

Celý den jsme si opravdu krásně užili a teď už se těšíme na vánoční prázdniny, Ježíška, dárečky a pohodu, která nás všechny čeká!!!
20.12.2019 12:32:00 | Autor: MK | stálý odkaz


Vánoční zpívání

s11204 Dnes jsme si ve škole opět připomněli blížící se Vánoce a spolu s dětmi z kroužku Notičky pod vedením paní Leony Kopačkové jsme se na chvíli zastavili a zazpívali si několik krásných koled za doprovodu známých i méně známých hudebních nástrojů.

Notičky3

Celé vystoupení bylo velmi krásné, našim spolužákům z Notiček jsme vřele a s nadšením zatleskali a moc za něj všem děkujeme.
19.12.2019 12:31:00 | Autor: MK | stálý odkaz


Divadelní představení

Ve středu 18. 12. prosince k nám přijelo divadélko A ŠMYTEC s pohádkou Adventní kalendář.
Hlavním hrdinou tohoto příběhu byl vánoční stromeček, který nám spolu s herečkami vyprávěl
o narození Ježíška.

Divadlo AK

A protože ho dobře známe, pomáhali jsme i my - zpívali jsme koledy, otevírali okýnka na adventním kalendáři, odpovídali jsme na otázky nebo hráli na hudební nástroje.
Představení se nám moc líbilo.
18.12.2019 13:30:00 | Autor: MK | stálý odkaz


Besídka mateřské školy

V úterý 17. a ve středu 18. prosince měli naši kamarádi z mateřinky velmi náročné dny. Nejprve měli generálku svého vánočního vystoupení před námi školáky a my jsme si s nimi moc rádi zazpívali i zatančili. Celé se jim to opravdu povedlo, takže jsme jim všichni hodně nahlas zatleskali.

besMS

Druhý den si to už naostro zopakují před obecenstvem tvořeným maminkami, tatínky, babičkami, dědečky a ostatními příbuznými, kteří jistě budou na své ratolesti pyšní a jejich vystoupení je určitě chytne za srdíčka.
No a my jim budeme držet palce!
17.12.2019 14:17:00 | Autor: MK | stálý odkaz


Milukášská nadílka ve škole

s0574 Ve čtvrtek 5. prosince ráno se v naší krásně adventně vyzdobené škole opět po roce ozvalo známé čertovské "blebleble..." Všichni jsme věděli, co to znamená. Nemohli jsme se dočkat, až zarachotí řetězy a ve dveřích se objeví Mikuláš, anděl a čerti.

mikulas1

(více)
05.12.2019 16:10:00 | Autor: MK | stálý odkaz


Adventní výstava

Klub důchodců ve Tmani již tradičně pořádal v přístavbě KD krásnou výstavu, která na všechny návštěvníky dýchla předvánoční náladu.

vystava

(více)
05.12.2019 15:58:10 | Autor: MK | stálý odkaz


Zahájení adventu ve Tmani

Betl3

Vážení přátelé,
letošní zahájení Adventu se konalo v naší obci již po osmé. Děti tradičně předvedly hru o narození Ježíška, zapálili jsme první adventní svíci a rozsvítili jsme vánoční stromek, pod který naši nejmenší položili rozsvícená jablíčka a pošeptali svá nejtajnější a největší přání. Nyní budou netrpělivě očekávat jejich splnění.

FotoBetlém1

Právě děti naplňují poslání adventní doby, doby očekávání něčeho důležitého, radostného, tajuplného a krásného.
V každém z nás zůstává po celý život něco z dětství. Snažme se tedy pro naše děti vytvořit podmínky pro jejich bezstarostné dětství, aby se i jim podařil tento zázrak - být šťastným, zářícím dítětem.

Advent 20191


(více)
01.12.2019 19:35:00 | Autor: MK, RK | stálý odkaz


Spisovatel Jan Opatřil u nás ve škole

V úterý 26. listopadu přijel do naší školy spisovatel Jan Opatřil, který nám již před několika lety představil svoji trilogii Kapřík Metlík a jeho dobrodružství. Od té doby vznikl ještě čtvrtý díl, který křtil náš nejznámější český rybář Jakub Vágner. Jmenuje se Kapřík Metlík - útěk.

spisivatel1

(více)
26.11.2019 15:23:00 | Autor: MK | stálý odkaz


Dopravní výchova ve 4. ročníku

s4274 V pátek 1. listopadu zavítal do naší školy, tak jako každý rok, pan Tomáš Kvasnička z autoškoly v Berouně. Pod jeho odborným vedením se žáci 4.r. dozvěděli celou řadu důležitých informací z oblasti dopravní výchovy. Během výuky vypracovali několik kontrolních úkolů, v nichž si ověřili svoje nabyté znalosti.

DoV6

(více)
04.11.2019 17:28:31 | Autor: MK, TD | stálý odkaz


© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se