Základní škola a Mateřská škola Tmaň

Š K O L O ! ŠTĚSTÍ DÍTKU TOMU PLYNE, KTERÉ PRÁH TVŮJ NEMINE.

Výtvarničení v naší škole

Od začátku školního roku u nás probíhaly tři výtvarné projekty, které jsme hodnotili v pátek. Tvořili jsme záložku do knížky, ztvárňovali jsme vesmír, tak jak si jej představujeme, a také jsme malovali školu, kterou bychom chtěli navštěvovat.

VV4

Možná vás napadne, že když jsme měli namalovat školu, nechali jsme výkresy bílé, prázdné... Ale ne, my máme školu rádi, takže se nám malovala a kreslila nejlépe! A moc se nám všem povedla.

VV3
04.10.2019 17:10:00 | Autor: MK, EJ | stálý odkaz

Divadélko opět u nás

Ve středu 25. září k nám zavítalo Divadélko Gábiny a Katky s příběhem Oskárkovy zpívánky.
A jelikož se s hlavním hrdinou i oběma herečkami už známe, moc jsme se na ně těšili.

Oskárek

Tentokrát nás vzal Oskárek do světa hudby. Oskárek je totiž ptáček, který měl problémy se zpíváním, takže jsme se společně s ním učili správně používat mluvidla, trénovali jsme hlas a seznamovali jsme se s různými hudebními nástroji.

Oskárek1

Nakonec všechno dobře dopadlo, my jsme naučili Oskárka zpívat a ještě jsme se báječně pobavili.
Už se těšíme, až k nám zavítá příště.
25.09.2019 15:32:58 | Autor: MK | stálý odkaz

Výprava

Již tradičně jsme vítali nový školní rok výpravou do okolí, kde jsme se seznamovali s našimi prvňáčky.
Tentokrát se vypravila I., II. a III.třída do místního zahradnictví, kde jsme obdivovali nejen krásné rostliny, tůňky, zvířátka, ale také veliké stroje.

Výprava

Starší žáci ze IV. a V.třídy se vydali na Lounín, kde je čekalo veliké překvapení. Viděli papoušky ARA a mohli si pochovat hada - chřestýše královského.

Výprava2

Pak jsme se všichni sešli v hasičské areálu, kde jsme si opekli buřtíky a bezva se vyběhali na čerstvě posekaném trávníku. A protože sluníčko krásně svítilo, vůbec nic nám nechybělo.

Výprava1

Dopoledne na které jsme se těšili, jsme si opravdu hezky užili.

na výlet na Lounín, Aby jste nám to věřili, zde jsou důkazy
12.09.2019 15:47:00 | Autor: MK | stálý odkaz

Kaštany a žaludy - sbírejte s námi

Je krásný podzim a my už teď myslíme na to, jak bude v zimě zvířatům v lese, a proto pro ně opět sbíráme kaštany a žaludy, aby netrpěla hladem.
jelen Všechny plody pak odevzdáme myslivcům z Mysliveckého spolku MS Hora, protože víme, že se o lesní zvěř vždy dobře postarají.
Připojte se k nám!
04.09.2019 13:04:00 | Autor: MK | stálý odkaz

Hurá do školy

0404

Druhého září se do naší školy vypravilo 113 žáků. Někteří poprvé, jiní již poněkolikáté.
Těm nejmladším začíná jejich první a těm nejstarším jejich poslední školní rok v naší škole!
Nejen jim, ale i všem ostatním žákům přejeme pohodový školní rok 2019/2020, hodně nových poznatků, zajímavých zážitků a akcí, skvělých přestávek a kamarádů, co nejméně nezdarů a hodně úspěchů!
02.09.2019 12:18:00 | Autor: MK | stálý odkaz

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT