Základní škola a Mateřská škola Tmaň

Š K O L O ! ŠTĚSTÍ DÍTKU TOMU PLYNE, KTERÉ PRÁH TVŮJ NEMINE.

Zahájení adventu ve Tmani

betlem-a3
Vážení přátelé,
zdravím všechny, kteří si právě nyní začali číst tento příspěvek o zahájení adventu v naší obci, který proběhl 1. prosince 2018. Letos již posedmé jsme zapálili první adventní svíci, která přináší MÍR do našich duší, rozsvítili jsme vánoční stromeček a tradičně předvedli hru o narození Ježíška.
Adventní doba je o našich přáních, proto mi dovolte vyslovit má nejdůležitější přání, ke kterým, jak věřím, se přidá naprostá většina z vás dospěláků.

FotoBetlém1

Přeji všem dětem, aby měly možnost být každý den, alespoň na malou chvíli, jen samy s mámou a s tátou. Ony nás, milí rodiče, potřebují a věřte, že se vám o to intenzivněji pak svojí LÁSKOU odvděčí.
Druhé přání se týká všech lidiček. Dejme si na piedestal lidských hodnot, co nás materiálně nic nestojí, a to je SLUŠNOST. Každý chceme, aby s námi okolí jednalo slušně a stejně tak se slušnost očekává od nás. Proto s tím začněme hned dneska a právě my. Není to tak těžké, ale musíme se přestat držet onoho „oko za oko, zub za zub“.

Advent20181

Třetí přání je především pro maminky. Nikdo nejsme dokonalý ani ve všem perfektní, jen se k tomu snažíme více či méně přiblížit. Nesnažme se mít za těch 24 dní, které nás dělí od Štědrého dne, co nejlépe naklizeno, navařeno, napečeno, nakoupeno, a tím pádem BÝT CO NEJVÍCE UNAVENI. Vždyť advent je dobou očekávání něčeho krásného, radostného a nezapomenutelného, něčeho co bude pro nás každého ODMĚNOU. A to by rozhodně neměla být bolavá záda, bolesti hlavy či velká únava!

Advent2018

A tak nám přeji, aby letošní advent byl pro nás všechny dobou, kdy ve svém nitru a obklopeni svoji rodinou, ochráníme základy ŠŤASTNÉ RODINY, ve které si přejeme každý žít. Jde vlastně o to si přiznat, že pro nás není nic důležitějšího než naši blízcí, že vlastně tou nejvyšší hodnotou pro nás a naše děti je hodnota plně fungující rodiny, kde se k sobě lidičky chovají slušně.

Advent20182

V závěru mi dovolte poděkovat nejen našim dětem, paním učitelkám, hudebníkům, ale také všem ostatním, kteří společně s námi sobotní podvečer připravili. Je jich opravdu hodně a vlastně s námi spolupracují od samého prvopočátku. Mnohokrát všem našim pomocníkům a spolupracovníkům děkujeme.
Poděkování patří také všem, kteří se ochotně zapojili do Vánočního dobročinného jarmarku. Konal se z iniciativy Obecního úřadu ve Tmani současně se zahájením adventu.
Všem vám přeji, nejen v době adventní - klid, mír, pohodu, lásku a splnění alespoň některých přání, která si náš stromeček v sobotu večer vyslechl.

Mgr. Růžena Kybikásová

03.12.2018 16:17:00 | Autor: MK, RK


<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se