Základní škola a Mateřská škola Tmaň

Š K O L O ! ŠTĚSTÍ DÍTKU TOMU PLYNE, KTERÉ PRÁH TVŮJ NEMINE.

Návštěva na Policii ČR v Berouně

Ve čtvrtek 12. dubna se naši páťáci vypravili na návštěvu obvodního oddělení policie v Berouně.
Průvodkyní nám tu byla tisková mluvčí nprap. Marcela Pučelíková, se kterou jsme se potkali již několikrát. Naposledy na podzim, kdy byla v naší škole s interaktivním programem, ve kterém jsme řešili "skutečný" případ přepadení pošty a snažili jsme se napodobit práci policistů.

Policie Beroun1

Nyní jsme se s ní mohli seznámit hodně zblízka. Měli jsme možnost prohlédnout si služebny, viděli jsme techniku, kterou policisté používají a na vlastní kůži jsme si zkusili, jaké to je ocitnout se v cele předběžného zadržení. Také nás velice překvapila váha neprůstřelné vesty a srovnávání daktiloskopických čar při braní otisků dlaně. Dozvěděli jsme se také, že jeden z policistů byl před několika lety také žákem naší školy.
Domů jsme si odnesli nejen plno dojmů, mnoho nových informací, ale i přesvědčení, že toto povolání je velmi důležité.

13.04.2018 19:00:50 | Autor: MK


<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se